Moderné technológie sa stali neoddeliteľnou súčasťou života najmä pre nastupujúcu generáciu detí a mládeže. Pred výzvou stojí aj vzdelávanie, ktoré by sa malo do určitej miery prispôsobiť novým trendom. Pri výbere vhodného prístupu alebo zariadenia je potrebné identifikovať to, ktoré sa najviac hodí pre danú situáciu a prináša edukatívnu pridanú hodnotu žiakom a mládeži. V dnešnej dobe sa dostávajú do popredia virtuálna, zmiešaná a rozšírená realita, ktoré ako nástroje zefektívňujú výučbu a napomáhajú rýchlejšiemu zapamätaniu si učiva formou imerzívneho zážitku. Deti a mládež sú na tieto technológie zvyknuté, ale čo učitelia? Kde dokážu dostať najviac informácií o týchto 3 spôsoboch realít a držať krok s dobou? Práve v tomto kurze.
Zvýhodnená cena pre učiteľov.
V cene kurzu je zahrnuté: študijný materiál, občerstvenie.
Počuli ste niekedy o digitálnej dvojičke, „hand-trackingu“, službe „remote assist“ alebo „virtual scenario-based training“? Ak nie, tak práve toto je cieľom nášho kurzu, zoznámiť vás s tým. V dnešnej dobe je veľmi potrebné získať základné vedomosti a východiská pre ďalšiu prácu s modernými technológiami a snažiť sa identifikovať, kde vo výučbe by mohla byť použitá a osožná. Týmto učitelia spravia krok smerom k osvojovaniu si tzv. TPACK, ktorú môžu v ďalšom období rozvíjať a vybrané prvky implementovať priamo do výučby. Počas kurzu lektorka ochotne zodpovie všetky otázky účastníkov, s ktorými sa vo svojej praxi stretávajú, najmä však treba povedať, že tento kurz je veľmi praktický a interaktívny.
Kurz je určený učiteľom základných a stredných škôl.
Každý účastník kurzu po jeho absolvovaní získa certifikát o účasti na vzdelávacej aktivite. V cene kurzu sú zahrnuté aj materiály, ktoré budú účastníkom poskytnuté na využitie vo svojej praxi, ale aj drobné občerstvenie počas trvania kurzu.
08:15 - 08:30 |
Registrácia |
08:30 - 12:30 |
Kurz |
12:30 |
Ukončenie |
Katarína Hollá je skúsenou lektorkou ako pre dospelých, tak i pre deti a mládež. V ostatných rokoch sa snaží o implementáciu imerzívnych spôsobov vzdelávania spolu so svojim tímom do výučbových procesov, v rámci všetkých stupňov vzdelávania. Pomocou výskumných projektov testuje rôzne varianty, najmä na úseku bezpečnosti a následne výsledky šíria k cieľovým skupinám. Okrem toho je docentkou na Katedre krízového manažmentu na Žilinskej univerzite v Žiline. V minulosti absolvovala vyzvané prednášky v Cardiffe (Cardiff University – IDRiM conference) a v Newcastli (Northumbria university of Newcastle – IDRiM conference). Prednášala na niekoľkých zahraničných konferenciách v Japonsku, Kórei, Fínsku, USA atď. Aktívne participovala na riešení viac ako 20 národných a medzinárodných výskumných a vzdelávacích projektoch (7 z nich viedla ako zodpovedná riešiteľka). V praxi sa venuje predovšetkým aplikácii manažmentu rizík v odlišných sférach a prostrediach (výučba na kurze technikov BOZP, kurz Krízový manažment pre MPSVaR, semináre pre NIP SR) s dôrazom na prevenciu závažných priemyselných havárií. Je členkou Národnej siete Európskej agentúry pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci v SR a rovnako hodnotiteľkou výskumných ústavov pod gesciou MPSV ČR. Je členkou medzinárodných organizácií sídliacich v Japonskom Kyote a to IDRiM a GADRI.
© 2024 | Inštitút inovatívneho vzdelávania a prevencie rizík | inopre.sk | Všetky práva vyhradené. | Web vytvoril: timbaelektro.sk